Wyróżniająca się szybkość

Model 990 EVO oferuje większe prędkości odczytu i zapisu sekwencyjnego (do 5 000 i 4 200 MB/s) oraz losowego (do 700 i 800 K IOPS), czyli o 43% więcej niż w 970 EVO Plus 2TB. Krótszy czas oczekiwania na gry i szybki dostęp do dużych plików.

Zaawansowana wydajność energetyczna

Długi czas pracy. Dzięki niezwykłej poprawie efektywności energetycznej o 70% w porównaniu z poprzednim modelem można pracować dłużej, nie martwiąc się o naładowanie akumulatora. Ponadto, obsługuje tryb Modern Standby, dzięki czemu można pozostać w łączności z Internetem i nadal otrzymywać powiadomienia nawet w stanie niskiego zużycia energii.

Inteligentne zarządzanie energią cieplną

Etykieta rozpraszająca ciepło na dysku 990 EVO pomaga kontrolować temperaturę chipa NAND. Najnowocześniejszy algorytm kontroli temperatury firmy Samsung w połączeniu z funkcją Dynamic Thermal Guard zapewnia stałą i niezawodną wydajność. To wydajność ma być wysoka, a nie temperatura dysku.

Aplikacja Samsung Magician

Sprawia, że dysk SSD działa magicznie. Narzędzia optymalizacyjne aplikacji Samsung Magician zapewniają najlepszą wydajność dysku SSD. To bezpieczny i łatwy sposób na migrację wszystkich danych w celu wymiany dysku SSD Samsung. Chroni cenne dane, monitoruje stan dysku i pobiera najnowsze aktualizacje oprogramowania układowego.

Innowacyjność w praktyce

Pamięci flash NAND firmy Samsung od dziesięcioleci zasilają przełomowe technologie, które zmieniły każdy aspekt naszego codziennego życia. Technologia flash NAND została także zastosowana w naszych dyskach SSD i stanowi silny impuls dla kolejnych innowacji.

Model

990EVO

Typ dysku

SSD

Format szerokości

M.2 2280

Typ napędu

Wewnętrzny

Pojemność dysku

2

Interfejs dysku

PCI-Express

Prędkość odczytu

5000

Prędkość zapisu

4200

Ilość operacji odczytu IOPS (maks.)

700

Ilość operacji zapisu IOPS (maks.)

800

Kolor

Czarny

Wysokość

2.38

Szerokość

22

Głębokość

80

Waga

9

Kod producenta

MZ-V9E2T0BW