Apple iPhone 12
Prędkość 5G. A14 Bionic, najszybszy czip znany smartfonom. Wyświetlacz OLED po same krawędzie. Warstwa Ceramic Shield czterokrotnie zwiększająca odporność na upadki. I tryb nocny we wszystkich aparatach. iPhone 12 mieści to wszystko. W dwóch idealnych rozmiarach.

Predkość 5G.
5G na iPhonie działa ekspresowo. Więc filmy pobierasz w okamgnieniu. Wideo strumieniujesz w wyższej rozdzielczości. A przez FaceTime rozmawiasz w jakości HD, korzystając z sieci komórkowej. Ze znikomymi opóźnieniami. I to w wielu nowych miejscach, bo iPhone 12 ma największy zasięg w sieciach 5G na świecie.

A14 Bionic to najszybszy czip kiedykolwiek użyty w smartfonie.
Umożliwia rzeczy dotąd niemożliwe. Na przykład przetwarzanie bilionów operacji na sekundę przez system Neural Engine. Albo kręcenie filmów w Dolby Vision, czego nie potrafią nawet profesjonalne kamery. A do tego jest superoszczędny, więc nie drenuje baterii. Ten czip wyprzedza swoje czasy. Bo na to, co dopiero nadejdzie, jest gotowy już dziś.

Najlepszy wyświetlacz w historii iPhonea.
Wyraźnie większy kontrast, niesamowita wierność kolorów, wielki skok w gęstości pikseli5. Po prostu nie da się oderwać wzroku. Jasność jest jaśniejsza, czernie ciemniejsze, a każdy obraz wyświetlany jest w wyższej rozdzielczości. To najlepszy ekran iPhonea, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. Po całości, do samych krawędzi.

Pstryk i masz studio filmowe.
Możesz teraz nagrać wideo HDR w rozdzielczości 4K i formacie Dolby Vision. Zmontować je w apce Zdjęcia lub iMovie. A potem odtworzyć na ekranie telewizora przez AirPlay6, żeby wyraźniej zobaczyć bogactwo kolorów i detali. Tylko na iPhonie możesz tworzyć jak prawdziwi filmowcy. Od ręki, w każdej chwili. Na przykład kiedy Twój pies zrobi coś śmiesznego.

Selfie w trybie nocnym. W zmroku Ci do twarzy.
Nadchodzi nowy dzień dla selfie. Robionych w nocy. A to dlatego, że przedni aparat oferuje teraz tryb nocny i całą masę innych fantastycznych funkcji. Na przykład Deep Fusion, Inteligentny HDR 3 czy możliwość nagrywania wideo Dolby Vision. Zabłyśniesz.

Wbudowana ochrona prywatności.
iPhone jest projektowany z myślą o bezpieczeństwie Twoich prywatnych informacji. Dane z Face ID nigdy nie opuszczają iPhonea i nie są przesyłane do iCloud ani nigdzie indziej. iOS pokazuje Ci politykę prywatności apki, zanim ją pobierzesz. Kiedy płacisz za pomocą Apple Pay, numer Twojej karty nie jest udostępniany sprzedawcom. A to tylko kilka przykładów.

Mniej znaczy mniej. Emisji CO2.
iPhone 12 działa z dotychczasowymi zasilaczami, słuchawkami EarPods i przewodami z USB-A na Lightning. Na świecie jest ich mnóstwo, więc nowe często kończą w szufladzie. Dlatego przestaliśmy dodawać nowe zasilacze, słuchawki i przewody do pudełka, dzięki czemu opakowanie jest mniejsze, a więcej pudełek w jednej dostawie oznacza mniej dostaw ogółem. W ten sposób ograniczamy także emisję dwutlenku węgla oraz wydobycie i przetwórstwo cennych surowców. A współpracujące z nami zakłady produkcyjne przechodzą na energię odnawialną. Dlatego w sumie udało nam się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 2 miliony ton rocznie.

Energię nowego iPhonea możesz nadal uzupełniać przy użyciu przewodu z USB-A na Lightning. A do szybkiego ładowania wykorzystasz przewód z USB-C na Lightning zgodny z zasilaczami USB-C i portami w komputerach który znajdziesz w każdym pudełku.

Model

iPhone 12

Transmisja danych

HSPA+

Sieć GSM

850 MHz

Sieć UMTS

1700 MHz

Sieć LTE

2500 MHz

Obsługa 5G

Tak

Przekątna ekranu

6,1''

Rozdzielczość

2532 x 1170

Pozostałe parametry wyświetlacza

Super Retina XDR; OLED; Technologia HDR; True Tone; Szeroka gama kolorów (P3); Haptic Touch; Kontrast 2 000 000:1 (typowo); Jasność maks. 625 nitów (typowo); jasność maks. 1200 nitów (HDR); Powłoka oleofobowa odporna na odciski palców; Jednoczesne wyświetlanie informacji w wielu językach i zestawach znaków

System operacyjny

iOS 14

Taktowanie procesora

1.8

Pozostałe informacje o procesorze

Czip A14 Bionic

Pamięć RAM

Czytnik kart pamięci

Nie

Typ ogniwa

Li-ion (bateria wewnętrzna)

Aparat fotograficzny

Tak

Aparat - Przód

12

Aparat - Przód 2

12

Szczegółowe dane aparatu

System dwóch aparatów 12 MP (z obiektywem ultraszeroko­kątnym i szeroko­kątnym); Obiektyw ultraszerokokątny: przysłona /2,4 i pole widzenia 120°; Obiektyw szerokokątny: przysłona /1,6; 2-krotny zoom optyczny (oddalanie); Maks. 5-krotny zoom cyfrowy; Tryb portretowy z zaawanso­wanym efektem bokeh i funkcją kontroli głębi ostrości; Oświetlenie portretowe z sześcioma efektami (światło naturalne, studyjne, konturowe, sceniczne, sceniczne mono, High Key mono); Optyczna stabilizacja obrazu (obiektyw szerokokątny); Pięcio­elementowy obiektyw (ultraszerokokątny), siedmioelementowy obiektyw (szerokokątny); Jaśniejszy flesz True Tone z trybem Slow Sync; Panorama (do 63 MP); Osłona obiektywu ze szkła szafirowego; Funkcja 100% Focus Pixels (obiektyw szerokokątny); Tryb nocny (z obiektywem ultraszeroko­kątnym i szeroko­kątnym); Deep Fusion (z obiektywem ultraszeroko­kątnym i szeroko­kątnym); Inteligentny HDR 3 z wykrywaniem sceny; Szeroka gama kolorów na zdjęciach i Live Photo; Korekta obiektywu (ultraszerokokątnego); Zaawansowana redukcja efektu czerwonych oczu; Automatyczna stabilizacja obrazu; Tryb zdjęć seryjnych; Dodawanie geoznaczników do zdjęć; Zapisywane formaty zdjęć: HEIF i JPEG

Karta SIM

Nano

Dual SIM

Tak

GPS

Tak

Komunikacja bezprzewodowa

WiFi

Złącza

Lightning

Ładowanie indukcyjne

Tak

Akcesoria w zestawie

Przewód z USB-C na Lightning; Dokumentacja

Kolor

Fioletowy

Wysokość

146.7

Szerokość

71.5

Głębokość

7.4

Waga

162

Kod producenta

MJNP3PM/A