iPhone 15 Plus

Dynamic Island.
Oko na wszystko.

Dynamic Island eksponuje alerty i wydarzenia na żywo, żeby Ci nie umknęły, gdy akurat robisz coś innego. Pozwoli najszybciej sterować odtwarzaniem muzyki, zobaczyć, kto dzwoni, i na przykład sprawdzić status lotu.

Trwałość
na całość.
Kolor na wskroś.

Nowa, innowacyjna konstrukcja ma tył ze szkła, które w całości nasycono kolorem. Dzięki wzmocnieniu szkła w specjalnym procesie dwukrotnej wymiany jonowej i obudowie z lotniczego aluminium iPhone 15 Plus jest niesamowicie wytrzymały.

Chemia w służbie koloru.
Drobne jony metali nasycają szkło kolorem za każdą barwę odpowiada inna ich kombinacja. Następnie szkło jest polerowane nanokrystalicznymi cząsteczkami i wytrawiane, żeby powstało teksturowane matowe wykończenie.

Dobrze się trzyma.
Obudowa ma niezwykle wytrzymałą ramkę z lotniczego aluminium i nową profilowaną krawędź, z którą lepiej leży w dłoni.

Niesłychanie solidny.
Warstwa Ceramic Shield z przodu obudowy jest supertwarda.

Niebywale odporny.
iPhone zniesie zachlapania, wodę oraz pył. Co za ulga.

Nowy aparat główny 48 MP.
Każde zdjęcie przechodzi pojęcie.

Aparat główny rejestruje teraz obrazy o ultrawysokiej rozdzielczości. Co oznacza, że olśniewające, niesamowicie szczegółowe zdjęcia i te dokumentujące chwile, i te zapierające dech wyjdą Ci od teraz spod palca.

Zoom, zoom, zoom.
Trzy poziomy zoomu o jakości optycznej pozwolą Ci uchwycić idealne zbliżenie bez choćby ruchu w kierunku obiektu.

  • 2x zoom służy do perfekcyjnych zbliżeń.
  • 1x zoom uchwyci szczegóły ze średniej odległości.
  • 0,5x zoom i aparat ultraszerokokątny pozwolą zmieścić w kadrze dużo więcej.

Tryb Noc
Tryb Noc aktywuje się automatycznie w bardzo ciemnej scenerii, a teraz wyłapuje jeszcze żywsze kolory i wyrazistsze detale.

Inteligentny HDR
W mocnym lub zróżnicowanym świetle najnowsza wersja Inteligentnego HDR optymalizuje parametry obrazu dla fotografowanych postaci i dla tła. W efekcie na zdjęciach kolory są intensywne, a skóra ma naturalne, subtelne odcienie.

Aparat przedni z autofokusem na Ciebie.
Aparat TrueDepth automatycznie kieruje ostrość na Ciebie i inne osoby w kadrze, co daje spektakularne selfie i świetną ostrość podczas rozmów FaceTime.

Klipy przyciągające spojrzenia.

Twoje filmy 4K HDR będą zachwycać szczegółowością, kolorami i kontrastem. Tryb Akcja pozwoli ustabilizować mocno poruszone ujęcia z ręki. Możesz też przetestować tryb Filmowe w 4K, który automatycznie przenosi punkt ostrości na najważniejszy element kadru.

W trybie Akcja nakręcisz płynne i stabilne ujęcia z ręki.

Nowe portrety. Fokus, pokus, pstryk i łał.
Portrety Twojego autorstwa będą robić ogromne wrażenie dzięki drobnym detalom i głębokim barwom. A teraz możesz jednym stuknięciem przenieść punkt ostrości z jednego obiektu na drugi, nawet na gotowym zdjęciu. Czyli czarujesz.

Chcesz uchwycić coś, co zaraz minie? Nie musisz marnować czasu na włączenie trybu Portret. Jeśli fotografujesz człowieka, kota lub psa, iPhone 15 Plus automatycznie zarejestruje informacje o głębi ostrości. I od razu możesz wyświetlić zdjęcie jako portret z artystycznie rozmytym tłem. Lub wybrać ten efekt później w apce Zdjęcia.

Przybliż zbliżenie.
Zoom 2x o jakości optycznej pozwoli Ci przybliżyć obraz tak, że skadrujesz idealny portret, wcale nie stojąc blisko fotografowanego obiektu. Wciąż za daleko? Ciągłym zoomem przybliżysz obraz jeszcze bardziej.

Photonic Engine. Fantastyczne fotki.
Nowy Photonic Engine wydobywa z portretów to, co najlepsze. Łączy najwyższej jakości piksele ze zdjęcia o ultrawysokiej rozdzielczości z drugim zdjęciem optymalnym pod kątem światła. Rezultatem jest obraz 24 MP, czyli o dwukrotnie większej rozdzielczości. A przy tym plik tak mały, że łatwo go przechowywać i udostępniać genialne rozwiązanie na codzienne pstrykanie.

Bateria na cały dzień. Na wszystko, od czego nie możesz się oderwać.

  • Do 26 godzin odtwarzania wideo
  • Nawet 3 dodatkowe godziny odtwarzania wideo w porównaniu z iPhonem 12

Czip A16 Bionic. Megamoc Pro.
zip A16 Bionic napędza przeróżne zaawansowane rozwiązania. Jego zasługą jest na przykład fotografia obliczeniowa, która pozwala robić zdjęcia 24 MP i podkręcone portrety, izolowanie głosu podczas połączeń telefonicznych i niezwykła płynność gier o intensywnej grafice. Wszystko to działa z wyjątkową energooszczędnością i zapewnia wspaniałą wydajność baterii. Wiadomo dlaczego: A16 Bionic zaczynał karierę od modeli Pro.

USB-C. Kompatybilność.
Nowe złącze USBC pozwala ładować Maca i iPada tym samym przewodem, którym ładujesz iPhonea 15. A nawet ładować Apple Watch lub AirPods z iPhonea 15. Żegnajcie, kłęby kabli.

Turboładowanie.
Za pomocą zasilacza USB-C o mocy 20 W naładujesz baterię do 50% w około 30 minut. A ładowarka MagSafe pozwala na szybkie i sprawne ładowanie bezprzewodowe. Oba akcesoria są sprzedawane oddzielnie.

Ha, mam cię.
Szukasz kogoś znajomego na zatłoczonym dworcu kolejowym lub w parku pełnym ludzi? Nie wytężaj wzroku. Włącz funkcję Znajdowanie dokładne w apce Znajdź. Znajdowanie dokładne wykorzystuje nowy czip ultraszerokopasmowy drugiej generacji i ma trzy razy większy zasięg, więc pokieruje Cię prosto do szukanej osoby.

Znajdowanie dokładne działa, kiedy znajomi z iPhonem 15 Pro lub iPhonem 15 udostępniają Ci swoją lokalizację za pomocą apki Znajdź. Danych o położeniu nie muszą udostępniać nikomu innemu. To proste i bezpieczne.

iPhone na pomoc.
Na iPhonie działa Wykrywanie wypadków, kluczowa funkcja bezpieczeństwa, która ratuje życie.

Zaprojektowany,
żeby niejedno zmienić.

Co ważne dla Ciebie, jest ważne też dla Apple. Od funkcji chroniących prywatność, które dają Ci większą kontrolę nad Twoimi danymi. Przez zwiększone wykorzystanie materiałów z recyklingu, żeby minimalizować wpływ na środowisko. Po wbudowane ułatwienia, dzięki którym iPhone jest dostępny dla wszystkich.

iOS 17.
Podkoloruj. Ponaklejaj. Podaj dalej.

Plakat kontaktu. Możesz przygotować plakat, który będzie pokazywać się Twoim kontaktom, kiedy do nich dzwonisz. Umieść w nim ulubiony obrazek lub Memoji, użyj najładniejszej czcionki. Tak powstanie Twoja spersonalizowana telefoniczna wizytówka.

NameDrop. Chcesz wymienić z kimś dane kontaktowe? Wystarczy, że przybliżysz iPhonea do iPhonea drugiej osoby. Obie strony mogą wybrać, co dokładnie chcą udostępnić, i natychmiast wymienić się informacjami.

Naklejki Live Stickers. Dotknięcie i przytrzymanie obiektu na zdjęciu pozwoli Ci wyciąć go z tła i zrobić naklejkę. Możesz dodać do niej efekty takie jak Puffy lub Połysk. Ze zdjęć Live Photo zrobisz natomiast naklejki animowane.

Zgodne pary.
iPhone i MAc

Na połączenia i wiadomości, które przychodzą na iPhonea, możesz reagować bezpośrednio z Maca. Jeśli masz koło siebie oba urządzenia, przekopiujesz obrazy, filmy i tekst z iPhonea i przekleisz je do innej apki na Macu. A z iCloud masz dostęp do ulubionych plików zarówno na iPhonie, jak i na Macu.

iPhone i Apple Watch

Nie możesz znaleźć iPhonea? Najnowsze modele Apple Watch pokażą Ci orientacyjny kierunek, w jakim trzeba pójść, żeby znaleźć urządzenie, i oszacują odległość, która Cię od niego dzieli11. Jeśli chcesz zrobić iPhonem zdjęcie grupowe, dołącz do reszty osób i użyj Apple Watch jako wizjera, żeby cyknąć fotkę. A jeśli odbierzesz połączenie za pomocą Apple Watch, możesz przenieść rozmowę na iPhonea stuknięciem w jego ekran.

iPhone i AirPods

AirPods i iPhonea połączysz w parę jednym stuknięciem. Uszy z kolei będą Ci wdzięczne za Dźwięk adaptacyjny. Funkcja ta przez cały dzień automatycznie dostraja stopień niwelwania hałasu do zmian otoczenia oraz Twoich interakcji.

Model

iPhone 15 Plus

Transmisja danych

HSPA

Sieć GSM

1800 MHz

Sieć UMTS

850 MHz

Sieć LTE

700 MHz

Obsługa 5G

Tak

Przekątna ekranu

6,7''

Rozdzielczość

2796 x 1290

Pozostałe parametry wyświetlacza

Dynamic Island; Technologia HDR; True Tone; Szeroka gama kolorów (P3); Haptic Touch; Kontrast 2 000 000:1 (typowo); Jasność maks. 1000 nitów (typowo); jasność szczytowa 1600 nitów (HDR); jasność szczytowa 2000 nitów (w plenerze); Powłoka oleofobowa odporna na odciski palców; Jednoczesne wyświetlanie informacji w wielu językach i zestawach znaków

System operacyjny

iOS 17

Pozostałe informacje o procesorze

Czip A16 Bionic; 6-rdzeniowe CPU z 2 rdzeniami zapewniającymi wydajność i 4 rdzeniami energooszczędnymi; 5-rdzeniowe GPU; 16-rdzeniowy system Neural Engine

Pamięć wewnętrzna

128

Czytnik kart pamięci

Nie

Typ kart pamięci

Nie dotyczy

Standard pamięci SD / CF

Nie dotyczy

Typ ogniwa

Li-ion (bateria wewnętrzna)

Aparat fotograficzny

Tak

Aparat - Przód

12

Aparat - Tył

48

Aparat - Tył 2

12

Szczegółowe dane aparatu

Zaawansowany system dwóch aparatów: Główny 48 MP: 26 mm, przysłona /1,6, system OIS z automatyczną stabilizacją matrycy, funkcja 100% Focus Pixels, obsługa zdjęć o ultrawysokiej rozdzielczości (24 MP i 48 MP); Ultraszerokokątny 12 MP: 13 mm, przysłona /2,4 i pole widzenia 120°; 2x zoom do zdjęć 12 MP (obsługiwany przez matrycę w technologii czteropikselowej): 52 mm, przysłona /1,6, system OIS z automatyczną stabilizacją matrycy, funkcja 100% Focus Pixels; 2x zoom optyczny (przybliżanie), 2x zoom optyczny (oddalanie), 4x zoom optyczny (pełny zakres); Maks. 10x zoom cyfrowy; Osłona obiektywu ze szkła szafirowego; Flesz True Tone; Photonic Engine; Deep Fusion; Inteligentny HDR 5; Udoskonalone portrety z funkcją kontroli punktu i głębi ostrości; Oświetlenie portretowe z sześcioma efektami; Tryb Noc; Panorama (do 63 MP); Style fotograficzne; Szeroka gama kolorów na zdjęciach i Live Photo; Korekta soczewki (obiektyw ultraszerokokątny); Zaawansowana redukcja efektu czerwonych oczu; Automatyczna stabilizacja obrazu; Tryb zdjęć seryjnych; Dodawanie geoznaczników do zdjęć; Zapisywane formaty zdjęć: HEIF i JPEG; Aparat TrueDepth: Aparat 12 MP; Przysłona /1,9; Autofokus z funkcją Focus Pixels; Retina Flash; Photonic Engine; Deep Fusion; Inteligentny HDR 5; Udoskonalone portrety z funkcją kontroli punktu i głębi ostrości; Oświetlenie portretowe z sześcioma efektami; Animoji i Memoji; Tryb Noc; Style fotograficzne; Szeroka gama kolorów na zdjęciach i Live Photo; Korekta soczewki; Automatyczna stabilizacja obrazu; Tryb zdjęć seryjnych; Nagrywanie wideo 4K z częstością 24 kl./s, 25 kl./s, 30 kl./s lub 60 kl./s; Nagrywanie wideo HD 1080p z częstością 25 kl./s, 30 kl./s lub 60 kl./s; Tryb Filmowe w jakości do 4K HDR z częstością 30 kl./s; Nagrywanie wideo HDR z Dolby Vision w rozdzielczości do 4K z częstością 60 kl./s; Wideo w zwolnionym tempie w jakości 1080p z częstością 120 kl./s; Wideo poklatkowe ze stabilizacją obrazu; Wideo poklatkowe w trybie Noc; Wideo QuickTake; Stabilizacja obrazu w trybie Filmowe (4K, 1080p i 720p)

Karta SIM

eSIM

Dual SIM

Tak

GPS

Tak

Komunikacja bezprzewodowa

5G

Złącza

1 x USB (Type C)

Ładowanie indukcyjne

Tak

Akcesoria w zestawie

iPhone z systemem iOS 17; Przewód USB-C do ładowania (1 m); Dokumentacja

Kolor

Żółty

Wysokość

160.9

Szerokość

77.8

Głębokość

7.8

Waga

201

Pozostałe parametry

Face ID: przy użyciu technologii rozpoznawania twarzy w aparacie TrueDepth; Apple Pay: możliwość płacenia iPhonem w sklepach, aplikacjach i internecie za pomocą Face ID; zatwierdzanie transakcji Apple Pay na Macu

Kod producenta

MU123PX/A