YubiKey 5 Nano

Klucz sprzętowy

YubiKey jest formą 2-czynnikowego uwierzytelniania (2FA), które działa jako dodatkowa warstwa bezpieczeństwa dla kont internetowych. Dzięki YubiKey wystarczy zarejestrować go na swoim koncie, a następnie podczas logowania należy wprowadzić dane logowania (nazwa użytkownika + hasło) i użyć YubiKey (podłączyć do portu USB lub zeskanować za pomocą NFC). Podczas logowania wymagane są zarówno dane logowania, jak i klucz YubiKey. Ta fizyczna warstwa ochrony zapobiega wielu przejęciom kont, które można wykonać wirtualnie.

YubiKey 5 Nano Front

Silne uwierzytelnianie

YubiKey oferuje wyższe bezpieczeństwo poprzez połączenie uwierzytelniania opartego na sprzęcie i kryptografii klucza publicznego w celu skutecznej obrony przed atakami phishingowymi oraz eliminacji przejęć kont. Oferuje obsługę wielu protokołów, w tym FIDO2, Yubico OTP, OATH HOTP, U2F, PIV i Open PGP. Użytkownicy mają najszersze możliwości w zakresie silnego uwierzytelniania, obejmującego nie tylko uwierzytelnianie dwuetapowe, ale także obsługę logowania bez hasła jednym czynnikiem oraz uwierzytelnianie wieloczynnikowe przy użyciu dotyku użytkownika i PIN-u.

 

YubiKey 5 Nano

 

Umożliwienie logowania bez hasła

Seria YubiKey 5 zapewnia wsparcie dla protokołu FIDO2. FIDO2 wspiera nie tylko dwuetapowe uwierzytelnianie, ale eliminuje uwierzytelniania opartego na zwykłych hasłach, a to dzięki pomocy silnego jednorazowego uwierzytelniania opartego na sprzęcie. Zamiast wpisywać hasło, użytkownik po prostu dotyka YubiKeya co generuje bezpieczny klucz kryptograficzny i potwierdza tożsamość użytkownika.

 

YubiKey 5 Nano

 

Łatwość, szybkość i niezawodność

YubiKey zapewnia prosty i intuicyjny proces uwierzytelniania, który użytkownicy uważają za łatwy w użyciu, zapewniając szybkie przyjęcie i bezpieczeństwo organizacji. Dzięki prędkości uwierzytelniania nawet 4 razy większej niż w przypadku uwierzytelniania opartego na jednorazowych hasłach (OTP) lub SMS-ach, YubiKey nie wymaga baterii ani połączenia sieciowego, co sprawia, że uwierzytelnianie jest zawsze dostępne.

 

YubiKey 5 Nano

 

Zmniejszenie kosztów operacyjnych IT

Łatwość użytkowania i niezawodność YubiKey udowodniły, że redukują incydenty związane z obsługą haseł o 92%. Dowodem na to jest opracowany przez Google artykuł badawczy opisujący wdrożenie YubiKeya dla pracowników Google w ponad 70 krajach. Dzięki wiodącemu na rynku wsparciu dla licznych protokołów, systemów i usług, wdrożenia są szybsze i tańsze dzięki YubiKeyowi.

YubiKey 5 Nano

Nowoczesne uwierzytelnianie od lidera branży

YubiKey jest zaufanym i bezpiecznym wyborem uwierzytelniania dla największych firm technologicznych, finansowych i detalicznych na świecie. Dotyczy to 9 z 10 największych firm technologicznych, 4 z 10 największych banków w USA i 2 z 3 największych globalnych detalistów. Firmy, takie jak Google, Facebook, Salesforce i tysiące innych, ufają YubiKeyowi w ochronie dostępu do komputerów, sieci i usług online.

YubiKey 5 Nano

Złącze USB-A
NFC Nie
Zabezpieczenia WebAuthn, FIDO2 CTAP1, FIDO2 CTAP2, Universal 2nd Factor (U2F), Smart card (PIV-compatible), Yubico OTP, OATH – HOTP (Event), OATH – TOTP (Time), OpenPGP, Secure Static Passwords
Metody kryptografii RSA 2048, RSA 4096 (PGP), ECC p256, ECC p384
Certyfikaty FIDO Universal 2nd Factor (U2F), FIDO2, IP68
Kompatybilność YubiKey Manager, Yubico Authenticator, Personalization Tool
Kompatybilność managerów haseł Keeper®, LastPass Premium, 1Password, Bitwarden Premium
Współpracuje z usługami Google, Facebook, Dropbox, Twitter, LastPass, Dashlane i wiele innych
Cechy Odporny na zgniatanie, Pyłoodporny, Wodoodporny (IP68), Nie wymaga zasilania, Brak ruchliwych
Producent

Yubico

Seria

YubiKey 5

Łączność

USB-A

Waga

2.9 g

Wymiary

12mm x 40.3mm x 5mm

Cechy

Bez baterii, Odporny na zgniatanie, Pyłoodporny, Wodoodporny