Rozwiązania Stormshield

Zabezpiecz swoją sięć

Stormshield

Zintegrowany system ochrony sieci

Stormshield to kompletne rozwiązania typu UTM, łączące w sobie funkcje m.in. firewall, antywirus i filtr antyspamowy. Dzięki kompleksowemu podejściu połączonemu z prostą i intuicyjną obsługą zapewnia bezpieczeństwo każdej sieci, bez konieczności angażowania znacznych środków i specjalistycznej kadry.

Zapewnij bezpieczeństwo cyfrowe organizacji, chroniąc dane, pracowników i klientów przed występującymi w sieci zagrożeniami.

Ochrona przed atakami na sieć firmową

STORMSHIELD jako jedyny producent podchodzi do kwestii zabezpieczenia danych w innowacyjny sposób, integrując na poziomie jądra systemu moduł IPS (Intrusion Prevention System) z firewallem. Moduł ten chroni sieć komputerową przed włamaniem, zapewniając firmowym danym skuteczną ochronę.

Opatentowane wykrywanie zagrożeń

Do wykrywania i blokowania włamań rozwiązania wykorzystywana jest unikatowa technologię Active Security Qualification (ASQ), która dzięki analizie protokołowej, połączonej z zaawansowaną heurystyką, pozwala na wykrywanie zagrożeń niezależnie od sygnatur (ochrona proaktywna). W ten sposób sieć jest chroniona przed najnowszymi zagrożeniami, dla których sygnatury jeszcze nie powstały, gwarantując ochronę komunikacji sieciowej.

Bezpieczna komunikacja VPN

Wszystkie urządzenia STORMSHIELD pozwalają na szyfrowanie komunikacji pomiędzy lokalizacjami z użyciem tuneli IPSec, które są konfigurowane z użyciem prostego, graficznego kreatora. Dla klientów wymagających zabezpieczenia ciągłości komunikacji na wypadek awarii łącza, każde urządzenie wyposażono w funkcję VPN failover, dzięki której tunel automatycznie zestawi się na zapasowym łączu, gwarantując nieprzerwaną komunikację.

Ochrona sieci przemysłowych

Modele SNi20 i SNi40 dedykowane sieciom przemysłowym są doskonale przystosowane do pracy w trudnych warunkach, gdzie panuje wysoka lub niska temperatura, występują wstrząsy, jest pył czy pojawiają się zakłócenia elektromagnetyczne. Urządzenia można zainstalować na szynie DIN. Dzięki funkcji Hardware Bypass urządzenia nie zablokują ruchu sieciowego i nie zakłócą działania sieci przemysłowej nawet w sytuacji własnej awarii lub zaników prądu.

Unikatowa architektura systemu

Elementem wyróżniającym rozwiązania STORMSHIELD jest integracja zapory sieciowej (Stateful Inspection Firewall) z modułem IPS (Intrusion Prevention System) na poziomie jądra systemu operacyjnego. Tak głęboka integracja dwóch kluczowych modułów pozwala na uzyskanie wysokiej wydajności podczas analizy całego pakietu, a więc jego nagłówka i zawartości. 

Pełny monitoring sieci

Rozwiązania STORMSHIELD dają administratorowi możliwość pełnej kontroli chronionej sieci, a dzięki stale rozwijanemu interfejsowi graficznemu, możliwe jest uzyskanie szczegółowych informacji na temat aktywności sieciowych w czasie rzeczywistym. Dodatkowym ułatwieniem dla administratorów jest okno Log Line Details, które w prosty i przejrzysty sposób, pozwala na szczegółowe przeglądanie wszystkich zdarzeń

Audyt podatności wykrywa aplikacje sieciowe

Audyt Podatności, dostępny w rozwiązaniach STORMSHIELD, prezentuje administratorowi szczegółową listę aplikacji sieciowych pracujących na stacjach roboczych, np. Google Desktop, Firefox, programy antywirusowe itp. Kliknięcie na wskazaną aplikację powoduje wyświetlenie wszystkich komputerów, na których dany program został zainstalowany, a także pozwala sprawdzić wersję konkretnej aplikacji i systemu pod jakim działa wybrana stacja.

Audyt Podatności działa na dwa sposoby – identyfikuje aplikacje, z których korzystają na co dzień użytkownicy sieci firmowej oraz wskazuje luki w tych aplikacjach, przyczyniając się do eliminowania podatności sieci frmowej na ataki.

Zbieranie logów na urządzeniach​

Urządzenia STORMSHIELD posiadają dysk służący do zbierania i przechowywania logów. 

W mniejszych modelach STORMSHIELD istnieje możliwość bezpośredniego zapisywania logów na karty SD oraz SDHC. To szczególnie przydatna funkcjonalność dla klientów korzystających z najniższych modeli, które nie posiadają wbudowanego dysku twardego.

Testuj za darmo

Przed zakupem przetestuj za darmo wybrane przez siebie rozwiązania.

Wsparcie

Otrzymasz od nas pełne wsparcie na każdym etapie, od zakupu po rozwój i pomoc techniczną.

Wdrożenie w cenie

Kupując u nas produkty Stormshield, wdrożenie zyskujesz w pakiecie.

Autoryzowany sprzedawca

Jesteśmy certyfikowanym dostawcą rozwiązań Stormshield.

Poproś o wycenę indywidualną

Wypełnij formularz i wyślij zapytanie, a my wrócimy do Ciebie już z gotową wyceną.